Od 12 czerwca w Ratuszu oglądać można jubileuszową wystawę prac Tomasza Sętowskiego. Okazją do ekspozycji jest podwójny jubileusz: 60. urodzin artysty oraz 40-lecia pracy artystycznej.
„Imaginarium” to wystawa, która wprowadza zwiedzających w wyjątkowy świat realizmu magicznego. Tomasz Sętowski na swoich płótnach oddaje niezwykłą rzeczywistość, w której jawa spotyka się ze snem. Nie brakuje pełnych uroku kolorowych, podwodnych widoków, nieziemskich planet i niesamowitych form architektonicznych. Nie brakuje także pięknych kobiet i rycerzy przeniesionych wprost z historii. Na wystawie zaprezentowane zostaną obrazy oraz rzeźby.

Tomasz Sętowski

Artysta urodził się w 1961 roku w Częstochowie. Ukończył częstochowską WSP. Obecnie mieszka i pracuje w rodzinnym mieście oraz w Sopocie. Tworzy w nurcie realizmu magicznego, a jego prace są prezentowane w nowojorskiej CFM Gallery obok płócien Salvadora Dali czy Michaela Parkesa. Do tej pory wydano także nakładem wydawnictwa MUZA S.A. trzy albumy z pracami Sętowskiego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *