Zarzuty dla ratownika medycznego

Ratownik medyczny z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego na Parkitce usłyszał aż pięć zarzutów. Chodzi o molestowanie seksulane koleżanek z pracy oraz jednej pacjentki.

  1. Ratownik medyczny molestował koleżanki z pracy?
  2. Prokuratura stawia zarzuty

Ratownik usłyszał pięć zarzutów, związanych między innymi z doprowadzeniem do czynności seksualnych koleżanek i nietrzeźwej pacjentki. Do żadnego czynu się nie przyznaje.

Ratownik medyczny molestował koleżanki z pracy?

Dyrekcja Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie poinformowała śledczych o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez jednego z ratowników medycznych. Mowa o przestępstwie na tle seksualnych. Sprawa wyszła na jaw, gdy dwie koleżanki z pracy zgłosiły się do zespołu ds. mobbingu. Po wewnętrznej kontroli poinformowano dyrektora szpitala, a ten zgłosił sprawę w prokuraturze.

Prokuratura stawia zarzuty

Po przesłuchaniu ratownik medyczny usłyszał aż pięć zarzutów. Do żadnego z nich się nie przyznał. Zarzuty dotyczą głównie uporczywego nękania koleżanek z pracy, doprowadzania do czynności seksualnych oraz kierowania gróźb karalnych. Postawiono ratownikowi medycznemu także zarzut molestowania jednej z pacjentek, która była nietrzeźwa.

Sąd oddalił jednak wniosek o tymczasowy areszt. Ratownik jest aktualnie pod dozorem policyjnym, ma zakaz zbliżania się do poszkodowanych i nie może również wykonywać swojego zawodu. Został zawieszony przez dyrekcję szpitala.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *